M
oje originální nápady (povídky, básničky, kreslení, návody atd.) se NESMĚJÍ KOPÍROVAT bez mého souhlasu.
Čtěte, komentujte, kritizujte prostě se tu na chvíli zastavte :)


Září 2017

Škola pro chytráky 37.díl

30. září 2017 v 21:02 | katt-chan |  Škola pro chytráky
Dneska sice trochu odpočívám, ale jinak jsem utahaná, proto jen kratší pokračovaní. V minulém díle se poprali Kei a hiro s medvědím duchem ledu a ohně. Aki spadla do propasti.... Co následuje ?

Škola pro chytráky 37.díl


"Aki prober se. No tak." Mručel jsem na ní. Položil jí opatrně na zem. Z Keiova oblečení se mi podařil odtrhnout rukáv a ovázat ránu na noze, kterou si zřejmě způsobila pádem.
Kei byl mimo sebe, už nějakou dobu a až se probudí tak to asi schytám pomyslel jsem si.


Manželem proti své vůli!! 1 díl

25. září 2017 v 9:37 | katt-chan |  Manželem proti své vůli!!
Manželem proti své vůli !! 1.díl

Setkání

Ta cesta je hrozná. Podíval jsem se před sebe, když jsem vylezl na kopec a viděl další a další. Jak může někdo bydlet na tak blbém místě? Nohy se bolestí odmítaly hnout a udělat další krok. Pomyslel jsem na svou nemocnou sestru Karu a donutil se opět k chůzi. Tady se nemůžu zastavit musím jít dál a nalézt pro ní lek. Dám za to klidně i život, ale ona musí přežít.
Když mi starý ovčák Tom vyprávěl o čarodějnici co by jí dokázala vyléčit neměl jsem nad čím váhat a vydal se na cestu. Karu jsem přenechal v péči Toma jediného přítele, který námi neopovrhoval.

"Žije na kopci kopců." Houknul za mnou Tom při odchodu. Nejdřív mi to přišlo vtipný, ale teď už jsem se nesmál. Další kopec přede mnou byl větší, než ty předešlé. Karo já tě zachráním. S tou myšlenkou se mi podařilo ujít další strmou stěnu a ocitl jsem se v lese. Hustý porost, kde jeden strom stál vedle druhého a nedalo se téměř projít. Trnité keře co návštěvníka doslova chytily a nechtěly pustit. Vytáhl jsem dýku a kosil co mi přišlo do cesty. Já nehodlám sejít z cesty. Dostanu se k té bábě, ať se děje co se děje. Po několika hodinovém bloudění a prosekávání si cesty mě přepadla únava. Poslední vodu jsem vypil, než mě pohltil černý les. Nedalo se poznat jestli je den a nebo noc. Vršky stromů halily svá tajemství a nepropouštěli ani paprsek světla. Šleh, svist, lup, lup. Dýka se ztupila o jednu větev a při dalším nápřahu se zlomila. Dřímal jsem v rukou dva kousky a sevřel je pevně v dlani. "Za Karu dám svůj život." Krev skapávala po prstech jak silně jsem jí sevřel. "Ublížíš si."


Dračí prokletí 6.díl

18. září 2017 v 17:46 | katt-chan |  Dračí prokletí
Drak Zaros

Dračí prokletí 6.díl

Síla zlatého prachu od krále draků. Byl jsem v úžasu a pozoroval netknutou pokožku, která byla ještě před chvíli doslova rozpáraná a horká. Dívka se trochu pohnula byl nejvyšší čas se vrátit zpátky, než vyprchá kouzlo uspání. Nechat jí na okraji mého teritoria bylo to nejlepší co jsem pro ní mohl udělat. Zde se setkává pravý svět s tím mým kouzelným a každý se mu vyhne. Kousek odsud byla chajda, kterou před dávným časem majitelé opustili. Chátrala a přitom se tak sžila s lesem, že pro někoho kdo neví kde přesně se nachází bylo obtížné si jí všimnou. Přesně u ní jsem jí zanechal. Z krytého místa nebylo těžké počkat, až se probudí. Jedna postel na spaní, vodu a jídlo na pár dní. Rozhlédl jsem se v pustém domě a lehkým kouzlem poopravil díry ve střeše.


Slunce zapadá a vychází

11. září 2017 v 17:57 | katt-chan |  BÁSNIČKY
Slunce mizí za soumraku,
tam co je země bez mraků,
děti pouštějí náruč draků,
bez starosti a zmatků.

Slunce je tam po obloze provází,
nejhezčí drak ve výšinách se nachází,
vítr ho dál pobízí,provázek však končí,
dítě ho pouští.

Leť si dál, na mě se nedívej,
leť nahoru odtamtud mi zamávej,
leť tam kam já nemůžu a dolů se podívej,
jak je ten svět z výšky mrňavej.

Dítě dole brečí, ale drakům volnost je živá,
mává a nahoru se dívá,
drak se však nahoře zašívá,
slunce s větrem ho do náruče chytá.

Jeden fouká, druhý provázek chytá,
k zemi ho snáší,
dítě ho zpátky vítá,
do dlaní malý zázrak vnáší.


Slunce se zpátky vrací, v novém soumraku se ztrácí.

Síň rytířů návod

6. září 2017 v 18:01 | katt-chan |  Hra shakes a fidget
Pěkný večer přeji, další rady do hry Shakes a Fidget jsou tu. Dnes sebou přináším informace a shrnutí o pevnosti jak rychle udělat síň rytířů. Každý si staví podle sebe a dle uvážení množství surovin. Na začátku, když pevnost byla nová a moc jsme ji neznali jsem si vždy řekla a na co budu čekat dám stavět tohle a támhleto, jenže na to důležité pak nebyly suroviny. Proto jsem se rozhodla sepsat tento návodek, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, kteří na to třeba už přišli.