M
oje originální nápady (povídky, básničky, kreslení, návody atd.) se NESMĚJÍ KOPÍROVAT bez mého souhlasu.
Čtěte, komentujte, kritizujte prostě se tu na chvíli zastavte :)


Dračí prokletí 6.díl

18. září 2017 v 17:46 | katt-chan |  Dračí prokletí
Drak Zaros

Dračí prokletí 6.díl

Síla zlatého prachu od krále draků. Byl jsem v úžasu a pozoroval netknutou pokožku, která byla ještě před chvíli doslova rozpáraná a horká. Dívka se trochu pohnula byl nejvyšší čas se vrátit zpátky, než vyprchá kouzlo uspání. Nechat jí na okraji mého teritoria bylo to nejlepší co jsem pro ní mohl udělat. Zde se setkává pravý svět s tím mým kouzelným a každý se mu vyhne. Kousek odsud byla chajda, kterou před dávným časem majitelé opustili. Chátrala a přitom se tak sžila s lesem, že pro někoho kdo neví kde přesně se nachází bylo obtížné si jí všimnou. Přesně u ní jsem jí zanechal. Z krytého místa nebylo těžké počkat, až se probudí. Jedna postel na spaní, vodu a jídlo na pár dní. Rozhlédl jsem se v pustém domě a lehkým kouzlem poopravil díry ve střeše.
Slabě se pohnula, když na mě padaly první sluneční paprsky a já se zrovna měnil z člověka na draka. Neviděla mě utěšoval jsem sám sebe a vzlétl na obhlídku zda není nikdo v okolí. Klid narušovalo jen máchání křídel a zpěv ptáků. Vítr se opřel do blan a slunce prosvítilo modrou kaskádu šupin, která se zaleskla jako hora modrých až safírových sklíček. Stočil jsem směr doprava a letěl domů. Z výšky bylo vidět jak údoly, které bylo prokleto se obrozuje. Snad i já někdy dojdu vysvobození. Přistání bylo přímo do jeskyně a do hnízda byl čas se vyspat a nahromadit energii.

V lese :

Pootevřela jsem oči a viděla mizet někoho nadpozemského. Zase se mi zatmělo před očima a upadla jsem do říše snu. Nevím jak dlouho tady ležím. Konečně jsem byla schopná se narovnat a vědět, že se znova nezhroutím. Okolo mě byl jen les. Ve vzduchu bylo cítit cosi zvláštního, ale to mě neděsilo jako spíš to, že moje rány byli pryč. Stalo se to nebo to byl jen sen a co ten člověk nebo to bylo zvíře? Bylo to víc jak divné. Nevěděla jsem co dělat, až jsem za sebou spatřila něco co připomínalo obydlí.

Je to strom a přece má okna a kde to má asi dveře? Rozhlédla jsem se přes louku plnou kvítí, až po velký balvan co strážil toto místo. Otočila se ke stromu a snažila se najít vchod. Kůra byla porostlá mechem a větve dosahovaly skoro, až k zemi. Během přemýšlení se mi podařilo nahmatat pahýl. Jemně jsem zatlačila a ocitla se na prahu pokoje ukrytého ve stromu. "Je tady někdo?" Ve vnitř bylo docela útulno a čisto. Někdo tu musel být. "Je tu někdo?" Prošla jsem úzkým prostorem a ocitla se v další místnosti s postelí. U krbu bylo jídlo a voda. Někdo chce, abych tady zůstala? Došlo mi a hned na to se rozhořel oheň v krbu. "To nebyl sen. Ten kdo mě zachránil byl čaroděj." Musela jsem si to říct nahlas a s únavou si sedla na postel.
Bylo mi to dost nepříjemné cítila jsem na sobě něčí pohled, ale přitom tu nikdo nebyl. "Kde jsi neschovávej se." Podařilo se mi říct s mírným zakoktáním.


Jak může vědět, že se na ní dívám zřícím zrcadlem. Byla jako otevřená kniha nebylo těžké v ní číst myšlenky i na dálku. Den vystřídala noc a já se změnil na člověka. Popadl jsem košík na bylinky a přenesl se k obydlí, i když jsem to původně vůbec neměl v plánu se s ní znovu setkat. Stejně byl den, kdy chodím na hranici a věštím lidem osud nebo prodávám bylinky pokrčil jsem rameny a vyrazil. "Vítej v mém skromném obydlí." Zhmotnil jsem se přímo před ní. "Ten hlas, už jsem někdy slyšela." Řekla mi překvapeně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 18. září 2017 v 17:50 | Reagovat

dílek hotov :)

2 Standa Standa | 19. září 2017 v 15:13 | Reagovat

Hoj, pročetl jsem si to a nepíšeš vůbec zle, tady jsem našel pár drobností :

"kde přesně se nachází /a/ bylo obtížné si jí všimnou",

"Z krytého místa nebylo těžké počkat, až se probudí. " - taková zvláštní věta, mohla bys jí přepsat třeba takle : "Ukrytý ve stínech jsem tiše čekal, než se probudí."

"Neviděla mě/,/ utěšoval jsem sám sebe"

"Z výšky bylo vidět /?jak?/ údol/í/, které bylo prokleto /?se obrozuje?/- napsal bych třeba jen :"Z výšky bylo vidět nedaleké prokleté údolí."

"Přistání bylo přímo do jeskyně a do hnízda byl čas se vyspat a nahromadit energii." - Lépe by se četlo : "Přistál jsem do hnízda schovaného v jeskyni na vršku holé skály." "Bylo načase, abych se konečně vyspal a nahromadil energii."

"Stalo se to/,/ nebo to byl jen sen/?/ /A/co ten člověk/,/ /nebo/(2x nebo blízko u sebe/ to bylo zvíře?" - zkus moc neopakovat stejné slova.

"až jsem za sebou spatřila něco co připomínalo obydlí." - "Zmatená jsem se rozhlédla a spatřila jsem . . ."

"větve dosahovaly skoro až k zemi" - bez ,

"Ve vnitř" - Uvnitř

"nepříjemné" - ě

Našel jsem i pár jiných částí, ale jelikož to neni žádná profesionálně napsaná povídka, nemá cenu je řešit. Vždycky když píšeš tak to posobě zkus i opravit, čím víc budeš psát tím líp a nezapomeň, že i spisovatelé mají editory  :)

3 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 19. září 2017 v 17:53 | Reagovat

[2]: děkuji za hezký výpis já to po sobě čtu několikrát než to vydám a bohužel chybky nevidím nebo mi to znovu přepíše automatická oprava ve wordu co jsem vydala už neupravuji ani neopravuji. Na psaní nemám moc čas takže procvičování není.

4 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 19. září 2017 v 17:54 | Reagovat

[2]: jinak vršek skály to není je vidět, že si nečetl vše. a něco by pak nesedělo v ději.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama