M
oje originální nápady (povídky, básničky, kreslení, návody atd.) se NESMĚJÍ KOPÍROVAT bez mého souhlasu.
Čtěte, komentujte, kritizujte prostě se tu na chvíli zastavte :)


Manželem proti své vůli!! 12.díl

24. září 2018 v 19:11 | katt-chan |  Manželem proti své vůli!!


Manželem proti své vůli 12.díl


Deris se snaží dostat zpátky za Lajou, ale místo toho se stává vězněm černokněžníka. Na hradě se zatím zabydlela temnota a smutek. Prokletí si vybírá svou daň na čarodějnici a ona slábne. Co bude s Derisem ?


Na Hradě:
Moje síla se pomalu vytrácí. Brzo ze mě bude jen stará a protivná baba. Pomyslela jsem si a snažila se smířit se svým osudem. Zavolala jsem si skřety a Flíčka. "Všichni se vraťte domů. Tady vás nic dobrého nečeká. Podívejte." Ukázala jsem na černé mraky za oknem, které se kupily a vše okolo chřadlo, usychalo. "My zůstat a pomoct. Tady doma." Rozhodl hlavní skřet a vrátili se do sklepních prostor. "Flíčku nemůžu tě dál chránit." Drncnul do mě a hlavu si položil na klín. Zlehka jsem ho hladila. Uklidňovalo mě to a dodalo trochu odvahy. "Děkuji ti." Jen spokojeně zavrněl a zůstal stočený okolo křesílka a chránil mě. "Flí fli." Spokojeně ležel a nehodlal se hnout. Jsou jako moje rodina. Pomyšlení, že by odešli by mě ranilo ještě víc. Samota byla horší, než bych si myslela. V srdci zůstávala díra. Z litování svého rozhodnutí poslat Derise pryč, abych ho ochránila mě vytrhl krkavec ťukající zobákem na okno. Nesl nějaký kousek pergamenu. Ze všech sil se mi podařilo vstát a udělat pár kroků k oknu. Flíček dával pozor na každý můj pohyb a byl připraven mi kdykoliv pomoct. Otevřela jsem okno a převzala vzkaz.

Msta započala. Tvůj manžel je můj vězeň! Černokněžník Vous.

Začali se mi třást ruce, když jsem si přečetla zprávu. Hned potom se papír vzňal. Hněv a odpor prostupoval celé tělo. Chvěla jsem se. V tu chvíli se do mého dosahu dostavili všechny lahvičky s lektvary, které se mi podařilo vytvořit na čas jako je tento. Za jejich vypití musím darovat svůj život. Na nic nemůžu čekat a bez váhání je vypila. Modrá obsahovala sílu. Fialová moc a červená kapku lásky od Derika. Byla mojí nejnovější a nejmocnější co se mi podařilo udělat. Nabuzená a posilněná jsem nasedla na Flíčka, který se okamžitě začal zvětšovat do své původní velikosti. Na jeho těle vyrašily ostny a proměnil se v trnového draka. Každý jeho výběžek byl napuštěn jedem. Sebemenší škrábanec znamenal smrt. Vzala jsem sebou protilátku pro Derise, aby na něm mohl odletět. Rychle jsme se vzdalovali od hradu.

Skály byly na dohled. Vous to tu určitě celé protkal černou magií a pastí na cokoliv co létá. Nikdy jsem ho nepodceňovala, i když se mi ho podařilo minule porazit, tentokrát ho nenechám uniknout. Bude to poslední co udělám. Kouzlem se mi podařilo odhalit několik pastí a odčarovat je z dosahu. Každý takový čin mě stál moc sil, ale já doufala, že vydržím a Derise osvobodím. Vchod do jeskyně se pomalu odkryl.

Flíček se na mě podíval a okamžitě zrychlil. Bylo jedno co se v tento okamžik spustí za kouzlo, aby nám ublížilo. Flíčka nemohlo dohnat a jeho tvrdá kůže působila jako štít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama